Kemik Fermuar Modelleri Nelerdir?

Kemik fermuar dişlilerine poliasetal ham maddesi enjekte edilerek üretilen fermuar modelidir. Fermuar çeşitlerinden olan kemik fermuarın renk seçenekleri bakımından oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahiptir. Kemik fermuar modellerini dişli kalınlığı ve renk seçeneklerine göre çeşitlenmektedir. Kemik fermuar fiyatları da fermuar çeşidinin özelliklerine göre değişim göstermektedir. Fermuar fiyatı modelinin yanı sıra almış olduğunuz adede göre de değişiklik göstermektedir. Şöyle ki toptan fermuar satışı sırasında almış olduğunuz fermuarların adedine göre birim fiyatları belirlenmektedir.

 

Kemik fermuarın bileşenleri elcik, kürsör, diş, alt ve üst stop şeklindedir. Kemik fermuarların kullanım alanları oldukça yaygındır. Temel olarak hazır giyim ve ev tekstil ürünlerinde kullanılan kemik fermuarları; mont, eşofman, çocuk giyim, yatak, kılıf, nevresim gibi ürünlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kemik fermuarlar esnek ve hafif bir yapıya sahiptir. Bu yüzden yumuşak kumaşlı ürünlerinizin kullanımına uygundur. Kemik fermuar modellerinin esnek yapıya sahip olmaları fermuarı açma kapama sırasında kumaşa zarar vermez.

 

Kemik fermuar modellerini belirlerken bileşenlerinden biri olan dişli genişliği dikkate alınmaktadır.  Kemik fermuarları diş genişliğine 4.40 – 4.50 mm TİP 3 Kemik Fermuar, 7.80-7.90 mm TİP 6 kemik fermuar ve 8.50-8.60 mm TİP 9 kemik fermuarlar olarak ayrılmaktadır. Mont, yağmurluk, kaban, eşofman ve birçok giyside kullanacağınız fermuarları seçerken ürün grubunu ve kumaşın yapısını dikkate almalısınız. Çünkü fermuarın dişli yapısı kumaşın yapısına göre farklılık göstermektedir.

 

Kemik fermuarın bileşenlerinden olan kürsör yapısı fermuar modelinin belirlenmesine etki etmektedir.

Kemik fermuarlar kürsör yapısına göre; dipli kemik fermuar, kombi kemik fermuar ve separe kemik fermuar olarak ayrılmaktadır. Kürsör yapısına göre üçe ayrılan kemik fermuarlardan dipli fermuar kendi içerisinde Tek kürsörlü dipli kemik fermuar ve çift kürsörlü dipli kemik fermuar olarak ayrılmaktadır.  Çift kürsörlü kemik fermuarları ise kendi içinde O tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar ve X tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuarlar olarak ayrılmaktadır.

 

Tek kürsörlü dipli kemik fermuarlarda açma kapama işlemi tek kürsör ile yapılmaktadır. Tek kürsörlü dipli kemik fermuar modellerinde kürsör alt kısımda bulunun durdurucuya kadar çekilebilir ve alt stop bileşeni ile birleşmektedir.  O tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar modelleri ve X tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuar modellerinde iki adet kürsör bulunmaktadır. Bu modellerin ayrılması ise fermuarı açma- kapama sırasında kürsörün konumuna göre ayırmaktayız. O tipi çift kürsörlü kemik fermuarlar kapandığında kürsörleri kafa kafaya gelirken X tipi çift kürsörlü dipli kemik fermuarlar sırt sırta gelmektedir.

 

Kemik fermuar modellerinden olan separe kemik fermuarlarda tek kürsör bulunmaktadır ve yapısı itibari ile tek taraflı açılmaktadır. Kombi kemik fermuarları ise çift kürsöre sahip olduğundan dolayı şeridinden tamamen ayrılabilir bir yapıya sahiptir. Kemik fermuar modellerinde geniş ürün yelpazesine sahip olan nicefermuar.com sitesi üzerinden K3 dipli fermuar, K10 dipli fermuar, K3 separe fermuar, K6 separe fermuar, K10 separe fermuar, K3 O tip fermuar, K3 kombi fermuar ve K10 kombi fermuar modellerini dilediğiniz renk seçeneklerini istediğiniz adette ve toptan fermuar fiyatına satın alabilirsiniz.

 

nicefermuar