Metal Fermuar Modelleri

Fermuar, kullanım alanlarına göre kendi içerisinde metal fermuar, naylon fermuar, kemik fermuar olarak ayrılmaktadır. Fermuar çeşitlerinden olan metal fermuarda kendi içerisinde özelliklerine göre ayrılmaktadır. Öncelikle metal fermuarlar, diş kısımlarında farklı metal hammaddesi kullanılarak üretilmektedir. Elcik, şerit, kürsör, diş, üst stop ve alt stop olarak fermuar bileşenlerinden oluşmaktadır. Metal fermuar modellerini sınıflandırırken genellikle diş kalınlığına, diş ham maddesine, kursörüne göre çeşitlenmektedir.

Metal fermuar modelleri sınıflandırılırken dişlilerinin üretiminde kullanılan ham maddeye göre değişiklik göstermektedir. Bunlar pirinç metal fermuar, pirinç kalay metal fermuar, pirinç oksit metal fermuar, alpaka nikel oksit metal fermuar, alpaka metal fermuar, alüminyum metal fermuar ve bakır metal fermuar olarak ayrılmaktadır. Giyim aksesuarları ve hazır giyim sektöründe yaygın olarak kullanılan metal fermuar modelleri dişli yapısında kullanılan ham maddeden dolayı sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Metal fermuar modelleri kot pantolon fermuarları, çanta fermuarları, çizme – bot ve ayakkabı fermuarlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Metal fermuar sınıflandırılmasında kullanılan bir diğer özellik ise diş genişliğidir. Metal fermuar diş genişliklerine göre 3.50-3.60 mm TİP 2 metal fermuar, 4.45-4.55 mm TİP 4 metal fermuar, 5.80-6.00 mm TİP 5 metal fermuar, 8.10-8.20 mm TİP 8 metal fermuar ve 8.50-8.60 mm TİP 10 metal fermuar olarak ayrılmaktadır. Dişli yapısına uygun metal fermuar seçmeniz için dikeceğiniz ürününe ve şerit yapısına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.  

Metal fermuarların sınıflandırılmasında kürsör yapısı da önemli bir etkendir. Kürsör yapısına göre ayrılan metal fermuarlar şöyledir; dipli metal fermuar, kombi metal fermuar ve separe metal fermuardır. Kürsör yapısına göre üçe ayrılan fermuar modelleri kendi içerisinde de özelliklerine göre ayrılmaktadır. Dipli metal fermuarlar tek kürsörlü dipli metal fermuar ve çift kürsörlü dipli metal fermuar iki farklı fermuar modelidir. Aynı zamanda çift kürsörlü dipli metal fermuarlar kendi içinde O tipi çift kürsörlü dipli metal fermuar ve X tipli çift kürsörlü dipli metal fermuar olarak çeşitlenmektedir. Metal fermuar kürsörleri özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

Tek kursörlü dipli metal fermuar çeşitlerinde fermuarın alt tarafında bulunan bir durdurucu ile birleşerek fermuarı tek bir kürsörün açıp kapatmasını sağlamaktadır. X tipi çift kürsörlü metal fermuar çeşitlerinde bulunan iki kürsör, fermuar açılırken arka arkaya gelir kapanırken kürsörler iki ayrı uçta kalır . O tipi çift kürsörlü metal fermuarlarda ise fermuar kapatıldığı zaman kürsörler kafa kafaya gelmektedir. Çift taraflı fermuarlar olarak bilinen bu fermuar modellerini dilediğiniz üründe rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fermuar çeşitlerinden separe metal fermuar tek kürsöre sahiptir ve tek taraflı olarak açılır. Kombi metal fermuar ise çift kürsöre sahip olup şeritleri birbirinden tamamen ayrılabilmektedir.

Metal fermuar çeşitlerinden M4 dipli fermuar, M8 dipli fermuar, M5 dipli fermuar, M4 separe fermuar, M8 separe fermuar, M5 separe fermuar, M5 kombi fermuar, M8 kombi fermuar modellerini toptan fermuar satışı ile uygun fermuar fiyatlarıyla Nice Fermuar’dan satın alabilirsiniz.

 

nicefermuar